O firmie

Powrót

O nas

Jest dla nas dużym wyróżnieniem i sprawia ogromną satysfakcję to, że możemy reprezentować w Polsce renomowanego niemieckiego producenta stacjonarnych szlifierek firmę LÖWER.

Początki naszej współpracy sięgają już 1990 roku. A w związku z lawinowo rosnącą sprzedażą i popularnością szlifierek LÖWER-a w Polsce, w 1997 roku powstaje firma LÖWER SZLIFIERKI z siedzibą we Włocławku.

Z założenia firma LÖWER SZLIFIERKI ma za zadanie ułatwić kontakt z macierzystą firmą z Niemiec. Dlatego do dokładnego poznania i przetestowania maszyn zapraszamy do Centrum Szlifowania LÖWER w Niemczech.

The workforce at the beginning of the 20th century

Centrum Szlifowania LÖWER w Niemczech.

Dla sprawnego serwisowania maszyn w Polsce posiadamy zespół wykwalifikowanych polskich serwisantów. A jeśli okaże się to konieczne, to zawsze możemy liczyć na wsparcie techników z Niemiec.

Zajmujemy się dystrybucją oryginalnych części do WSZYSTKICH typów maszyn firmy LÖWER. Dostarczamy nawet części zamienne do maszyn wyprodukowanych w latach 70-tych minionego wieku.

UWAGA:

Używane wymiennie nazwy firmy LÖWER oraz LOEWER znaczą dokładnie to samo i są równoznaczne! Dwie formy wynikają z różnorodności alfabetów, przez co Ö (O umlaut) często zastępowane jest dwuznakiem OE lub Œ.

Pozdrawiam
Krzysztof Malendowicz

Historia firmy LÖWER

Założona w 1861 roku firma Löwer pozostaje do dzisiaj firmą rodzinną, która w sposób szczególny dba o swoich klientów.

Początkowo jako kuźnia, poprzez maszyny rolnicze i odlewnię, firma Löwer rozwinęła się do producenta technologicznie zaawansowanych automatów szlifierskich.

Pierwszą szlifierkę wyprodukowano już w 1960 roku. Do dzisiaj Löwer zbudował już ponad 20 000 tego typu maszyn. Od zawsze Löwer stawiał na kombinację doświadczenia z innowacją. Dlatego pracownicy z wieloletnim doświadczeniem, pracują w zespołach z młodymi technikami nad maszynami z jutra. Nasi klienci z całego świata profitują z długoletniej wiedzy i doświadczenia firmy specjalizującej się w technice szlifowania. Cztery z pięciu maszyn firmy Löwer sprzedawane są na export.

Fabryka na początku XX wieku.

Fabryka na początku XX wieku.